اخبار استان

قاچاقچی چوب جنگلی در چهارمحال و بختیاری به پرداخت 60 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد

قاچاقچی چوب جنگلی در چهارمحال و بختیاری به پرداخت 60 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان محیط زیست گفت: یک نفر متخلف قاچاق چوب جنگلی به پرداخت 637 میلیون و 500 هزار ریال جزای نقدی محکوم شد. 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی با اعلام این خبر  افزود: از این متخلف 850 کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق به ارزش 425 میلیون ریال کشف و به نفع دولت ضبط شد. 

وی با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان محیط زیست گفت: این متخلف براساس قانون محکوم به پرداخت مبلغ 637 میلیون و 500 هزار ریال معادل یک و نیم برابر ارزش ریالی تخلف به عنوان جزای نقدی درحق دولت شده است. احمدی بیان کرد: این متخلف قصد داشته چوب قاچاق را به استانهای همجوار انتقال دهد. وی در ادامه گفت: خودروی این متخلف پس از اجرای حکم رفع توقیف خواهد شد. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزایش مبلغ جریمه را در کنار انجام اقدام های آموزشی اثرگذارتر ارزیابی کرد و اذعان داشت: ارزشگذاری اقتصادی برای تعیین میزان جرایم، راهکار مناسبی برای شناخت اهمیت حفظ محیط زیست است. 

چندی پیش ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان با همکاری نیروی انتظامی یک خودرو باری حامل چوب جنگلی را در حاشیه منطقه حفاظت شده هلن متوقف و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی ارجاع دادند.
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها