اخبار استان

جمع‌آوری زباله های پراکنده در اطراف ورودی شهرکرد

جمع‌آوری زباله های پراکنده در اطراف ورودی شهرکرد

مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال و بختیاری: در یک اقدام فرهنگي و مشاركتي، زباله و مواد پلاستيكي و تجزيه ناپذير اطراف ورودی شهرکرد از سمت شهرستان فارسان جمع‌آوری شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، ورودی شهرکرد از سمت شهر سورشجان، با مشارکت شهرداری شهرکرد و سورشجان پاکسازی شد. این پاکسازی با پیگیری‌های حفاظت محیط زیست و بخشداری شهرستان شهرکرد در پاسخ به درخواست‌های رسانه‌ای مردم انجام شد.
شهرام احمدی گفت: براساس اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی تلقی می‌گردد و ارتقای آگاهی و حساسیت مردم، باعث می‌شود، حفاظت از سرمایه‌های محیط زیستی از سوی دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف در اولویت قرار گیرد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: امروزه، مشارکت اجتماعی کلید حفظ محیط زیست است و هر اقدامی در این زمینه از سوی مدیران استان در چارچوب‌های قانونی حمایت خواهد شد. وی تاکید کرد: شعار #هشتاد_میلیون_محیط_بان_برای_توسعه_پایدار_ایران سرلوحه برنامه‌های مشارکت اجتماعی و جزو اهداف حفاظت محیط زیست است. 
احمدی نقش رسانه‌های ارتباط جمعی در تنویرافکار عمومی و ارتقای فرهنگ زیست محیطی را ضروری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: سامانه 1540 آماده دریافت پیشنهادها، انتقادها و گزارش‌های زیست محیطی مردم از طریق تلفن‌های ثابت و همراه به صورت شبانه روزی است.

در این اقدام فرهنگی، محدوده گسترده‌ای از 5 کیلومتری ورودی شهرکرد به سمت فارسان (ورودی شهرکرد تا گردنه خلک سورشجان)، در برنامه‌ای 3 روزه پاکسازی شد. 
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها