اخبار استان

تداوم اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی به مناسبت بزرگداشت هفته محیط زیست در چهارمحال و بختیاری

تداوم اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی به مناسبت بزرگداشت هفته محیط زیست در چهارمحال و بختیاری

دیدار با ائمه جمعه و جماعات و چندین برنامه پاکسازی محیط، از جمله برنامه های فرهنگی آموزشی است که در روزهای سوم و چهارم هفته محیط زیست در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، به مناسبت بزرگداشت هفته محیط‌زیست برنامه‌هایی با هدف تنویر افکار عمومی و حفظ محیط‌زیست در شهرستان‌های مختلف این استان برگزار شد. 

در شهرستان شهرکرد، جمعی از فعالان محیط زیست با همکاری مرکز بهداشت و اداره کل حفاظت محیط زیست استان اقدام به پاکسازی طبیعت در منطقه رحمتیه شهرکرد کردند. 

در برنامه فرهنگی- زیست محیطی دیگری که در شهرستان کیار با حضور امام جمعه و مدیران این شهرستان برگزار شد، یکی از مراکز گردشگری این شهرستان پاکسازی شد. در این برنامه به موضوع مشارکت همه مردم و تعامل با دولت برای حفاظت از محیط زیست به عنوان یک وظیفه مهم ملی اشاره شد. 

در شهرستان کوهرنگ، مسئولان حفاظت محیط زیست در دیدار صمیمانه با امام جمعه این شهرستان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد حفاظت محیط زیست، درمورد مسایل و مشکلات زیست محیطی صحبت و گفتگو شد. در اين دیدار ضمن اشاره به اهميت رعايت قوانين و مقررات محيط زيست و حفظ انفال الهی بر افزایش اقدامات تبلیغی برای گسترش فرهنگ حفظ محیط زیست تاکید شد. 

هفته محیط زیست از 17 تا 23 خرداد ماه با شعار "نیم قرن حفاظت از زیست‌بوم‌های ایران، بازنگری، نوسازی، بازسازي" از سوي سازمان حفاظت محيط زيست كشور اعلام شده است.
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها