اخبار استان

سند ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست در چهارمحال و بختیاری اجرایی شد

سند ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست در چهارمحال و بختیاری اجرایی شد

دبیرخانه و کارگروه استانی ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محيط زيست كشور و حفظ شرايط طبيعي آن در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، در شورای فرهنگ عمومی کشور، ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه متوازن و پایدار، مورد تأکید قرار گرفته است.

شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این باره گفت: فرهنگ حفاظت از محيط زيست مجموعه باورها، نگرش‌ها و رفتارهاي نهادينه شده در زمينه نگهداري و حفظ محيط زيست و جلوگيري از تخريب آن است. وی هدف اصلی برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست را حفظ شرایط طبیعی محیط زیست از طریق ارتقای فرهنگ حفاظت از آن در جامعه عنوان کرد.

احمدی  با اشاره به اینکه در صورتی که ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست به درستی پیش برود، بخش مهمی از مشکلات محیط زیستی کشور حل می‌شود، تصریح کرد: ورود محیط زیست به حوزه شورای فرهنگ عمومی در دولت دوازدهم گام مهمی در هم افزایی بین دستگاهی در حوزه محیط زیست است.

 وی افزود: به منظور اجرای مفاد سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست، "کارگروه ارتقای حفاظت از محیط زیست"، ذیل شورای فرهنگ عمومی کشور، در سطح ملی و استانی، با حضور نمایندگانی از همه دستگاه‌ها تشکیل می‌شود.

 سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست،  با تعریف هفت راهبرد و ۵۴ اقدام، بر افزایش مشارکت های بین بخشی و بین دستگاهی تمرکز دارد. در این سند به مباحثی از جمله؛ فرهنگ، آموزش، مسئولیت اجتماعی حفاظت از محیط زیست، منابع حیات، آلاینده های محیط زیست، انرژی های پاک، اقتصاد سبز، سواد محیط زیستی، توسعه پایدار، شغل سبز، مدیریت سبز اشاره شده است.
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها