اخبار استان

سرشماری تابستانه حیات وحش چهارمحال و بختیاری آغاز شد

سرشماری تابستانه حیات وحش چهارمحال و بختیاری آغاز شد

سرشماری تابستانه حیات وحش در استان چهارمحال و بختیاری از منطقه حفاظت شده شیدا آغاز شده و در مناطق تحت مدیریت و زیستگاه های استان ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان با اشاره به افزایش جمعیت حیات وحش در مناطق حفاظت شده استان در سالهای اخیر اظهار داشت: جمعیت قابل توجهی از گونه‌های علفخوار از جمله‌ کل و بز و قوچ و میش در مناطق حفاظت شده استان وجود دارد. 

وی ادامه داد: به منظور برآورد دقیق جمعیت، اطلاع از وضعیت زاد و ولد حیات وحش و مقایسه‌ آمار جمعیتی نسبت به سال‌های قبل و بررسی وضعیت زیستگاه‌های استان، هرسال جمعیت حیات وحش استان در 2 نوبت به صورت فراگیر سرشماری می‌شود.

احمدی گفت: شناخت نقاط ضعف و عوامل تهدیدکننده حیات وحش، همچنین تدوین برنامه های مدیریتی برای بهبود وضعیت حیات وحش در مناطق تحت حفاظت، از دیگر اهداف سرشماری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان توضیح داد: سرشماری حیات وحش از منطقه حفاظت شده شیدا آغاز شده و به مدت 2 هفته، سرشماری در مناطق حفاظت شده و زیستگاه های استان ادامه خواهد داشت.

استان چهارمحال و بختیاری دارای 8 منطقه چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست شامل؛ یک اثر طبیعی ملی، یک پارک ملی، یک پناهگاه حیات وحش و پنج منطقه حفاظت شده است.
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها