اخبار استان

محیط‌بان پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد با شلیک مستقیم گلوله شکارچیان متخلف زخمی شد

محیط‌بان پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد با شلیک مستقیم گلوله شکارچیان متخلف زخمی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از محیط بانان پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد با تیراندازی مستقیم شکارچیان متخلف از ناحیه ی پا مجروح و به بیمارستان منتقل شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر گفت: ساعت  4 بعدازظهر امروز محیط بانان پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد هنگام گشت و کنترل در منطقه، با دو نفر متخلف مسلح که سر و صورت خود را پوشانده و در حال شکار حیات وحش در منطقه حفاظت شده بودند، مواجه شدند. 

وی افزود: مأموران یگان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از انجام تخلف و خلع سلاح آنها، به متخلفان نزدیک شدند. 
شهرام احمدی تصریح کرد: متخلفان با مشاهده مأموران، ضمن تهدید اقدام به تیراندازی با اسلحه گرم به سمت محیط بانان کردند و یکی از محیط بانان به نام مصطفی شمس با شلیک گلوله آنان، از ناحیه پا مصدوم شد. 

احمدی در ادامه گفت: ضمن هماهنگی با اورژانس، بلافاصله محیط بان زخمی به بیمارستان شهرکرد منتقل شد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست که با حضور در بیمارستان از نزدیک مداوای این محیط بان را دنبال کرده است اذعان داشت: خوشبختانه حال عمومی وی مساعد است و برای ادامه درمان در بیمارستان بستری شده است. 

این مقام مسئول بیان داشت: با هماهنگی مقامات قضائی و انتظامی استان در حال شناسایی ضاربان محیط بان مجروح هستیم و در این زمینه با جدیت پیگیر خواهیم بود.
عكس های مرتبط :
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها