اخبار استان

محیط زیست سالم تضمینی بر سلامت روان انسان ها

محیط زیست سالم تضمینی بر سلامت روان انسان ها

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری در آستانه آغاز هفته سلامت روان گفت: محیط زیست سالم تضمین کننده سلامت روان انسان هاست و تأثیر بحران‌های زیست‌محیطی بر سلامت روان انسان مشهود است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با تأکید بر اهمیت توجه به سلامت روان در حفظ پویایی و نشاط جامعه گفت: با نگاهی بر نتایج تحقیقات روانپزشکان و تجارب فردی می توان تأثیرات انس با طبیعت و بودن در محیط زیست سالم را در حفظ شادابی و سلامت روان انسان به راحتی درک کرد.

این مقام مسئول اذعان کرد: بحران های محیط زیستی نظیر انواع آلودگی ها، تغیيرات اقلیمی و خشک‌شدن دریاچه‌، رودخانه و تالاب‌ها، خشک‌سالی و تخریب محیط‌ زیست و... از مواردی هستند که  علاوه بر سلامت جسمانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم، سلامت روانی انسان ها را تهدید می کنند.

شهرام احمدی ادامه داد : تحقیقات نشان داده است افراد در معرض این بحران های محیط زیستی بیشتر در معرض آسیب‌های روحی و روانی و افسردگی، مرگ‌های غیرطبیعی، افزایش خشونت و ....برای خود یا اطرافیان خود هستند.
وی گفت: با درنظرگرفتن مجموعه آسیب‌هایی که بحران‌ها و مشکلات محیط‌زیستی برای انسان‌ها دارد شاید راحت‌تر بتوان اثر فعالیت‌های مخرب محیط‌ زیست درک کرد و حفاظت از محیط‌ زیست را در حقیقت تلاش برای حفظ سلامت روحی- روانی و جسمی بشر دانست.

هفته سلامت روان با شعار «سلامت روان در جهانی نابرابر»، از امروز تا 24 مهرماه آغاز به کار کرده است.
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها