اخبار استان

کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا در چهارمحال و بختیاری تشکیل جلسه داد

کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا در چهارمحال و بختیاری تشکیل جلسه داد

مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان گفت: با توجه به بروز شرایط اضطرار ورود گرد و غبار به استان کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا در استانداری تشکیل جلسه داد و تصمیم‌های لازم جهت اجرا به دستگاه‌های مسئول ابلاغ شد.
به گزارش اداره روابط‌عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، جلسه کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا، با توجه به بروز شرایط اضطرار ورود گرد و غبار به استان در استانداری تشکیل شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گفت: در این جلسه تصمیم‌های لازم جهت کاهش آسیب های ناشی از آلایندگی گرفته شد و به دستگاه‌های مسئول جهت اجرا ابلاغ شد. 

شهرام احمدی درباره این مصوبات گفت: گرچه منشاء گرد و غبار خارج از کشور است، حفاظت محیط‌زیست استان، پایش واحدهای آلاینده را بیش از پیش در دستور کار خود قرار می‌دهد. وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان طی چند روز آینده فعالیت واحدهای سنگ‌شکن را موقتا" تعطیل خواهد کرد.

مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان ادامه داد: در این مدت برای کاهش غلظت گرد و غبار استان، کلیه فعالیت‌های ساختمانی توسط شهرداری‌ها تعطیل خواهند شد و مرکز بهداشت استان راهکارهای خودمراقبتی و برنامه های تبلیغاتی را از طریق صدا و سیما به اطلاع عموم خواهد رساند.

مصوبات کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا جهت اجرا به دستگاههای مسئول  ابلاغ شد تا از تشدید آسیب‌های ناشی از آلاینده‌های هوا کاسته شود.
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"