اخبار استان

کنترل ورود گردشگر به تالابهای چهارمحال و بختیاری برای پیشگیری از بیماری کرونا

حفاظت محیط زیست شهرستان بروجن برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با مسدود کردن ورودی تالاب‌ها، از حضور گردشگران در تالاب‌ها جلوگیری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداه کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، همراه با تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت و برای مقابله با انتشار ویروس کرونا، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجن در قالب کمیته محیط زیست و بهداشت این شهرستان، نظارت‌های خود را تشدید و با همکاری کارشناسان شبکه بهداشت بصورت تمام وقت از شهرها و روستاهای این شعرستان بازدید کرده است. این کمیته از تمامی محل‌های دفن زباله شهری و روستایی، واحدهای صنعتی، پسماندهای صنعتی، تالاب‌ها، مناطق گردشگری و خدماتی بازدید و ضمن ارائه گزارش های لازم به کمیته مقابله با ویروس کرونا، بطور جدی پیگیر مسائل زیست محیطی این شهرستان است.

از جمله اقدامات صورت گرفته توسط حفاظت محیط زیست در این شهرستان می توان به نظارت بر محل‌های دفن زباله شهری و پسماندهای عفونی و صدور اخطاریه و توصیه های زیست محیطی لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، مسدود کردن راههای ورودی به سمت تالاب بین المللی چغاخور و مبادی ورودی گردشگاه حاشیه این تالاب و ممانعت از اسکان گردشگران، پیگیری برای مسدود کردن ورود به محدوده بند خاکی تالاب گندمان، بازدید مستمر از واحدهای صنعتی و پیگیری رعایت مسائل زیست محیطی در کارخانه ها، بازدید از روستاهایی که ظرفیت گردشگر پذیری دارند و آموزش چهره به چهره و فرهنگسازی در این روستاها، توصیه های لازم در خصوص ضد عفونی کردن و گند زدائی خودروهای حمل زباله به شهرداران، ارسال توصیه زیست محیطی به مجموعه های مرتبط برای نظارت بیشتر بر میدان عرضه دام و کشتارگاه ها در خصوص رعایت بیشتر مسائل زیست محیطی، پیگیری برای تعطیلی مراکز خرید پسماند بازیافتی و نظارت بر بی خطر سازی پسماندهای عفونی و دفن بهداشتی زباله ها اشاره کرد.

شهرستان بروجن دارای 2256 کیلومتر وسعت در فاصله 98 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد. تالاب‌های گندمان، چغاخور، علی آباد و سولقان از جنوب شهرستان بروجن در امتداد کوه کلار در رشته کوه‌های زاگرس به طرف غرب استقرار یافته اند.

بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید