اخبار استان

آشنایی با پرندگان شکاری، زمینه‌ساز حفاظت بهتر از زیست بوم‌هاست

آشنایی با پرندگان شکاری، زمینه‌ساز حفاظت بهتر از زیست بوم‌هاست

در دومین روز از هفته محیط زیست در چهارمحال و بختیاری، به دلیل اهمیت نقش پرندگان شکاری در ارزیابی سلامت زیستگاه و اکوسیستم، وبینار آموزشی مجازی آشنایی با پرندگان شکاری برای کارشناسان و مأموران اجرایی حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: در این وبینار آموزشی ویژگی های انواع پرندگان شکاری استان و روش‌های تشخیص و حفاظت از آنها بررسی شد.
وی افزود: پرندگان شکاری در رأس هرم غذایی قرار دارند و با کنترل جمعیت سایر جانوران و آفات نقش مهمی در تعادل و توازن اکوسیستم دارند بنابراین نگرانی‌های گوناگونی در زمینه حفاظت از بقای آنها وجود دارد.
احمدی اذعان کرد: پرندگان شکاری برای اکوسیستم بسیار حائز اهمیت هستند زیرا آنها نسبت به کوچک‌ترین تغییرات زیست محیطی بسیار حساس هستند و به انسان کمک می‌کنند میزان سلامت یک زیستگاه را ارزیابی کند.
این مقام مسئول آگاهی عمومی نسبت به اهمیت این پرندگان و تغییر دیدگاه منفی عوام نسبت به آنها را در حفاظت از آنها موثر عنوان کرد. 

پرندگان شکاری در ایران از سه راسته عقاب سانان، شاهین سانان و جغد سانان هستند. عقاب طلایی، بالابان، شاهین، بحری، سارگپه معمولی و پابلند، انواع دلیجه ها و …. از جمله پرندگان شکاری استان به شمار می روند.
 
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها