اخبار استان

ورزشکاران، کوهپیمایی مسئولانه و سازگار با محیط زیست را ترویج دهند

ورزشکاران، کوهپیمایی مسئولانه و سازگار با محیط زیست را ترویج دهند

در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری با اعضاي هیأت کوهنوردی شهرستان فارسان بر اجراي برنامه هاي مشترك با هدف ارتقاي دانش و فرهنگ زيست محيطي و ترویج کوهپیمایی مسئولانه و سازگار با محیط زیست تاكيد شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری، اعضاي هيات كوهنوردي شهرستان فارسان با مديركل حفاظت محيط زيست استان ديدار كردند. در اين جلسه شهرام احمدي، مديركل حفاظت محيط زيست استان ضمن تقدير از توجه و تلاش اعضاي هيات كوهنوردي در زمينه مسائل مرتبط با محيط زيست گفت: استان چهارمحال و بختياري در قلب زاگرس قرار داد و وجود كوهستان در اين استان موهبتي است كه گاه به آن توجه لازم را نداريم. وي افزود: اهميت كوهستان در آب و هوا به حدی است که برخی کشورها آن را به صورت مصنوعی درست کرده اند.
احمدي ادامه داد: آلوده سازی کوهستان و رها کردن زباله در طبیعت آن باعث آلوده شدن خاک و در نتیجه بیمار شدن خاک، آب، گیاهان و جانوران آن منطقه می شود که به راحتی به انسانها نیز منتقل می گردد. وي تصريح كرد: برخي افراد از روي ناآگاهي و غيرمسئولانه با حضور در طبيعت به عنوان ورزشکار، در قالب كوهنوردي، آفرود، طبيعت گردي و … به حيات جانوري و گياهي صدمه وارد مي كنند. وي ترويج فرهنگ حضور مسئولانه در طبيعت و محيط زيست را از طريق ورزشكاران بسيار موثر عنوان كرد و خواستار افزايش تعامل و همكاري آنان با اين مجموعه شد. 

مديركل حفاظت محيط زيست در پايان گفت: مي توانيم در هنگام کوهنوردی، چون یک محیط بان مسئول، مراقب تخلف ها و آسیب رسانی های دیگران باشیم و با گزارش اين موارد مسئولان را در انجام وظيفه ياري رسانيم.
در اين نشست، سیروس محمدی رئيس هيات كوهنوردي شهرستان فارسان و  ایمان حیدری دبیر این هیات کوهنوردی نيز آمادگی خود برای همکاری در زمینه حفظ محیط زیست را همچون گذشته اعلام داشتند. 
بيشتر
 سال ۱۴۰۰ سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها